A fallabda bajnokságunk is útjára indult

Kezdetét vette a VI. Don Bosco amatőr squash bajnokságunk 2022/2023-as szezonja.

A DBS-be fallabdázni (is) járó vendégeink közül hatan gondolták úgy, hogy az új szezon 1. fordulójára beneveznek és összemérik tudásukat. A címvédő Oláh Sándor sajnos hiányzott, de a legutóbbi bajnokság első 5 helyezettjéből négyen most is itt voltak.

A tavalyi 4. helyezett Andó Botond elég meggyőző teljesítményt nyújtott egész nap és nem is talált legyőzőre. Igaz, hogy az öt győzelme közül kettőt is három szettben hozott, de ez mit sem von le érdemeiből. Ezzel együtt a fordulót is megnyerte, amivel az új kiírás értelmében 5 pontot szerzett az összetettben. Eszerint minden forduló első öt helyezettje kap pontot, az 1. ötöt, majd minden további helyezett eggyel kevesebbet, a 2. négyet és így tovább.

A tavalyi ezüstérmes Farkas István ebben a körben harmadik lett, amellyel 3 pontot gyűjtött, az 1. forduló képzeletbeli dobogójának 2. fokára Pál András állhatott fel, aki egyébként a nap utolsó meccsén egy igen izgalmas ki-ki csatát vívott Andó Botonddal. Mindketten 4-4 győzelemmel álltak az egymás elleni mérkőzésük előtt és két sima – egy ide, egy oda – után végül egy szoros 3. szett (9-11) döntött nem csak a meccs, hanem a forduló nyerteséről is.

Mindenkinek gratulálunk, várunk titeket a hétköznapokon és a 2. fordulóban is, melyet egyelőre nem fixált időpontban, de előreláthatólag decemberben a két ünnep között bonyolítunk…

VI. Don Bosco Amatőr Squash Bajnokság, 1. forduló; napi eredmények (félkövérrel szedtük a mérkőzések győztesét):