Hihetetlen végjáték után győzött a KKSE

Az NB II Férfi-Észak-kelet csoportjának 14. fordulójában a Tiszavasvárit látta vendégül a kék-sárga együttes.

A tavaszi szezon 3. körében a tabella alsó feléhez tartozó nyírségiek látogattak a DBS-be, ahol a 2022-ben eddig 1-1 győzelmet és vereséget felmutató KKSE látta vendégül. A legutóbbi hazai meccs a Kazinczyban is emlékezetesre sikeredett, hiszen a harmadik helyezett DEAC II. csapatát verték Novák Tamás edző fiai, viszonylag simán (32-27).

Ezúttal simább menetre számított mindenki, de nem adta magát egykönnyen a vasvári gárda, rendre fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán 5-5 után sikerült ellépni a hazaiaknak 9-5-re, de Csörgő Zsombor góljával 12-6 is volt már. A félidő végére aztán sikerült újra feljebb zárkóznia a vendégeknek és 14-11-gyel vonultak pihenőre a csapatok.

A szünetben meglehetősen felrázta tanítványait Hadas Sándor vendégedző, mivel pillanatok alatt ledolgozták a hátrányt, sőt 6 és fél perc után már náluk volt az előny, 15-16. A barcikai kínoknak azonban ezzel még nem volt vége, mert újabb két perc elteltével már néggyel mentek a látogatók! (15-19)

Aztán szép lassan sikerült újra magukra találni a hazaiaknak és Balogh Ákos, valamint Csörgő góljaival egalizáltak, Koscsó Ádám találatával pedig a félidő felénél újra barcikai vezetést mutatott az eredményjelző, 22-21. Hullámzott a meccs, újabb adok-kapok indult és ez már egészen a végéig ki is tartott. 25-25 után a fiatal Baán Domonkos két és Csörgő egy góljára csak egy nyírségi válasz érkezett, így az utolsó másfél perc 28-26-nál kezdődött.

Ekkorra pattanásig feszült már a hangulat, Hadas edző is sárga lapot kapott, de 40 másodperccel a vége előtt mégis egyenlített a Tiszavasvári, 28-28. A győzelemért támadtak a Novák-fiúk, ami végül egy kis segítséggel össze is jött… A vendégek játékosát, Erdős Zoltánt a mérkőzés legvégén egy buta szabálytalanság miatt, végleg piros lappal állították ki, a hazaiak pedig időntúli heteshez jutottak. Minden szem Koscsó Ádámra szegeződött, akinek nem remegett meg a keze és bevágta a büntetőt, amivel megszerezte csapatának a két pontot, 29-28!

Koscsó és a győzelem pillanata

Sokáig felejthetetlen meccs marad ez a mostani és a következő forduló előtt minden bizonnyal jót tett a lelkeknek. Jövő szombaton este Berettyóújfalun lép pályára a KKSE, szintén elvárt a győzelem, reméljük a legjobbakat…