A címvédő sikerével indult bowling bajnokságunk

Nagy fölénnyel végzett az élen a tavalyi összetett győztesünk a VI. Don Bosco Amatőr Bowling bajnokság 2022/2023-as nyitó fordulójában.

12 versenyző nevezett az 1. fordulóra, ez is mutatja, hogy a nyáron kiéhezett már a “bowlingos társadalom” a versenyekre és szép számmal össze is gyűltek, hogy megmérettessenek. A többszörös győztes Balla Zoltán is a mezőnyben volt, de idén először új szerepkörben, méghozzá a kihívók táborát gyarapította, hiszen az elmúlt szezonban Kormos Gergely lett az abszolút bajnok, aki szintén ott volt a 12 között.

Az első game-ben még szoros volt az állás, olyannyira, hogy Kispál László (178), Kormos Balázs (175) és Réti Adrián (168) mögött csak a 4. helyen következett a címvédő Kormos G. (160), majd az ötödik helyen Balla Z. (157). Ám a második game meghozta a fordulatot és el is döntötte a forduló végkimentelét, hiszen Kormos Gergely egy hihetetlen körrel, bőven napi rekorddal, 249 fával letarolta a mezőnyt. Jól mutatja az extra teljesítmény jelentőségét, hogy egész nap még 200 közelében sem nagyon jártak a többiek. A legközelebb, a már említett első körös Kispál-teljesítmény (178) járt a 200-hoz. A mindig jó hangulatról árulkodik az a tény is, hogy a gurítások közötti “üres időben” még egy rapid sakkpartira is jutott energia…

A 3. és 4. game-ben már nem történt nagy áttörés senki részéről, szép csendben ezeket is magabiztosan megnyerte a tavalyi bajnok és ezáltal a nyitányt is egyértelműen vitte a velejáró maximális 5 ponttal együtt. A verseny szabályainak értelmében minden forduló első 5 helyezettje kap pontot helyezésenként eggyel csökkenő módon. Kezdésnek remek volt, így tovább a hátralévő 3 fordulóban is!

VI. Don Bosco Amatőr Bowling Bajnokság, egyéni kategória, 1. forduló, eredmények: