Dupla siker a kézilabdás hétvégén

Ahogy arról előzetesen is írtunk, az elmúlt hétvége a kézilabdáról szólt a DBS-ben.

Szombaton és vasárnap is NB II-es bajnoki mérkőzést rendeztek a DBS-ben, előbb a hölgyek, a hét utolsó napján pedig az urak léptek parkettre. Remek kis hétvégét szereztek a barcikai kézisek a sportág szerelmeseinek és szurkolóknak, hiszen mindkét bajnokit megnyerték. Na, de lássuk, mi is történt pontosan.

A lányok megyei riválist fogadtak a Borsod Sportkub SE személyében. A miskolci székhelyű klub már a forduló előtt is utolsó volt az Észak-kelet csoport tabelláján és ez utána sem változott. A hazai meccseit Alsózsolcán játszó csapat ellen tulajdonképpen végig vezetve, 16-8-as félidő után, magabiztos győzelmet aratva, 29-22-vel tartották itthon a 2 pontot Szilágyi Szabolcs tanítványai. Ezzel a győzelemmel megerősítették helyüket a középmezőnyben és a négy megszerzett pontjukkal a 7. helyet foglalják el a tabellán.

Ezen a héten Füzesabonyba látogatnak a lányok, majd a következő hazai meccs a DBS-ben, két hét múlva, október 30-án lesz a Vitka SE ellen.

A fiúkra már nehezebb feladat várt vasárnap délután, hiszen az a Berettyó látogatott Barcikára, akikkel mindig nagy harcot vívnak Csörgő Zsomborék. Nos, ez a kiélezett párharc ezúttal sem maradt el. Majdnem napra pontosan egy évvel ezelőtt, 2020. október 10-én szintén KKSE-Berettyó bajnokit rendeztek a DBS-ben és akkor 32-30-ra nyertek az Ölschléger-fiúk, igaz a félidőben már 17-10-re vezettek és a 2. félidőben kicsit leültek a hazaiak. A 2020/2021-es bajnokságot is azonos pontszámmal zárta a két csapat, a 6-7. helyen, akkor az egymás elleni eredmények a Berettyónak kedveztek… Idén, október 17-én hozta össze a két csapatot a sorsolás és egy rendkívül fordulatos összecsapást produkáltak a felek, a mintegy 200 szurkoló legnagyobb örömére.

Az elején 9-9-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán egy négygólos előnyt épített a KKSE, miután sorozatban ötöt kapott és megint a hajdúságiak vezettek. A szünetre mégiscsak a hazaiak vonulhattak minimális előnnyel (15-14). A pihenő után gyorsan átvette a vezetést ismét a vendég együttes és szinte végig 1-1 góllal vezettek is, a legnagyobb különbség kettő volt ebben a játékrészben (21-23; 22-24). A félidő közepén elsősorban Koscsó Ádámnak köszönhetően, 27-26-nál aztán újra reménykedtek a hazai hívek, de két és fél perccel a vége előtt 31-30-ra megint a Berettyó vezetett. Ám ekkor az utolsó tartalékokat mozgósítva újra összeállt a “barcikai-képlet” és ki más Csörgő Zsombor rázta meg magát, két perc alatt két gólt szerezve, melyet még Tóth Ádám fejelt meg eggyel, elrendezve a két pont sorsát (33-31). Majdnem napra pontosan, majdnem ugyanaz az eredmény született, mint tavaly. Ebből is látszik, hogy presztízsharc ez a javából. Mindenesetre szép volt fiúk, így tovább!

Kettős terhelés, két kemény meccs is vár a héten a fiúkra, hiszen kedden, azaz holnap, rögtön egy nagy erőfelmérő a Magyar Kupában a tavaly még elsőosztályú Mezőkövesd ellen hazai pályán, a DBS-ben, majd a soros bajnokira is a szokottnál hamarabb, pénteken kerül sor, akkor Újfehértóra utaznak Koscsóék, hogy a Kállósemjénnel megmérkőzzenek. A következő hazai bajnoki pedig, október 30-án lesz, amikor a Fehérgyarmat látogat a Don Bosco Sportközpontba.