Női kézi NB II: nehéz feladat előtt a lányok

Kéziszombat a DBS-ben! A fiúk előtt a dobogós füzesabonyiakkal mérkőznek a lányok.

A női kézilabda NB II Észak-kelet csoportjának 16. fordulójában a nagyon szépen szereplő és stabil teljesítményt nyújtó KKSE női csapata a tabellán harmadik STAVMAT Füzesabonyi SC gárdáját látja vendégül. 2022-ben két hazai meccset játszottak eddig a – fiúkhoz hasonlóan – 6. helyen tanyázó lányok és mindkettőt magabiztosan nyerték (KKSE-H.böszörmény 38-21 és KKSE-Hatvan 37-33), a legutóbbi fordulóban pedig a felsőzsolcai székhelyű Borsod Sport Klub Miskolc vendégeként sikerült pontot menteni (35-35). A tulajdonképpen végig előnyben lévő – olykor néggyel is – BSK négy perccel az utolsó sípszó előtt még hárommal vezetett, de Babos Dorináék nagyot mentek a végén és egy pont lett a jutalmuk.

A Szilágyi Szabolcs, Ponyi Zoltán edzette lányoknak tehát helyén van a szívük és olykor tetszetős, jó játékkal rukkolnak elő, amire szombat délután is szükség lesz, ha szeretnének meglepetést okozni. Erre a képességeiket és a hazai pályát tekintve reálisabb esély mutatkozik, mint a jövő heti, következő fordulóban, ahol idegenben lép majd pályára a barcikai hölgykoszorú, a hevesiekhez hasonlóan 24 pontos, második helyezett vásárosnaményi Vitka SE vendégeként. Szurkoljunk tehát a lányoknak, jöjjünk minél többen, hogy egy igazi kéziszombat felvezetéseként alapozzuk meg a hangulatot, ami a fiúk meccsére is tartson ki.